اصلا تولید محتوای یعنی چی؟

تولید محتوا به معنی ساخت و نشر متن؛ تصویر و ویدیو به طور انحصاری در یک حوزه کسب و کار گفته می شود.در اصل تولید مفاهیم مرتبط با یک کسب و کار در قالب تصویر و ویدیو.اما متن اصلی ترین حالت یک محتواست.

شما میتوانید متن تولید شده یک موضوع را هم به تصویر و هم به ویدیو تبدیل کنید.

تولید محتوای اصولی و حرفه ای

اصول تولید محتوای متنی

  • شروع از یک مبدا :

برای تولید محتوای اصولی در یک قالب مشخص باید ابتدا مبدا موضوعی را مشخص نمود.مثلا برای شروع در تولید محتوای متنی کسب و کار حوزه تکنولوژی باید صرفا موضوعات مهم را انتخاب کرد و بعد از کسب اطلاعات در آن موضوعات( از سرچ کردن گرفته تا تحقیق از افراد متخصص) شروع به نوشتن محتوا به صورت اختصاصی کرد.

  • داشتن یک سری کلمات کلیدی :

در نوشتن محتوای متنی کلمات کلیدی همانند یک نقشه و چراغ راهنما عمل می کند.شما باید علاوه بر دانستن موضوع باید از کلمات کلیدی آن موضوع اطلاعات پیدا کنید.

کلمات کلیدی خود را با جستجو موضوع متنی در سایت های مختلف پیدا کنید و برای استفاده بهتر به آن شاخ و برگ دهید.

  • بی پروا درباره آن موضوع بنویس

بله! درسته. باید هرچیزی که درباره آن موضوع فهمیدید را در قالب توصیفات خود به زبان آورید.عیبی هم ندارد که چه موضوعی را چطور توصیف می کنید.فقط باید طوفان نوشتن راه بیاندازید و تا میتوانید بنویسید.

به قول شاعر که می گوید بنویس بنویس تا نویسنده شوی

  • حالا نوبت چکش کاری محتواست

وقتی شما متنی را نوشتید و چند بار از روی آن بخوانید خودتان متوجه مشکلات آن می شوید.ممکن است مشکلات نوشتاری یا نحوی داشته باشد شاید هم کلا یک قسمت را نپسندیدید.اما این قسمت حساس کار است. شما باید برای هر بار اصلاح متن خود یک دانش جدید کسب و برای رسیدن به موفقیت در نوشته های بعد یک تجربه کسب کنید.

  • انتشار آن در وب سایت های مختلف

هدف ما از تولید محتوای متنی رشد بازدید و سئو سایت و کسب وکار است.شاید برای شما هم اتفاقات غیر قابل پیشبینی مانند کرونا درس خوبی را آموخته باشد که باید همه کسب و کار ها در بستر اینترنت برای خود جایگاه و مقامی داشته باشند.سعی کنید محتوای تولید شده خود را هرچند کم بازدید در سایت های مختلف نشر دهید تا این موضوعات به نام شما در اینترنت یک صاحب پیدا کند.